Описание
Дідівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – один із найстаріших навчальних закладів Прилуцького району, заснований в 1806 році. На початку 90-х років школа перемістилася в новобудову. 1 вересня 1990 року відбулося відкриття сучасної, двоповерхової школи на 360 місць.
У нашому навчальному закладі ми передусім прагнемо створити таке середовище, де формується нова людина, як творча особистість.
Ми зрозуміли, що в маленькому колективі має бути своя неповторна аура і найголовніше – повага до учня, вчителя, батьків, співробітників.
Уся навчальна, наукова, виховна робота педагогічного колективу спрямована на формування творчої особистості відповідно до концепції розвитку закладу.
У 1990 році було побудована і відкрита нова будівля школи, проектна потужність - 360 місць ( у цьому році навчається 201 учень), територія школи займає 2.5 гектари. На території школи знаходяться стадіон, баскетбольна, волейбольна, ігрова площадки. Школа має 20 предметних кабінетів, 2 комп’ютерних класи ( 19 комп’ютерів,1 ксерокс, 2 принтери, програмне забезпечення навчального призначення ), кабінет фізики в 2010-2011 н.р. обладнаний мультимедійним проектором та екраном, бібліотеку з книжним фондом 5536 примірників, кімнати ГПД, спальню для дітей-шестирічок, 2 майстерні трудового навчання, спортзал, актовий зал, їдальню на 120 посадочних місць. В 2011-2012 н.р. за обласною програмою в школі встановлено мультимедійну дошку, що дає можливість всім учителям проводити уроки на сучасному інноваційному рівні, а для учнів розширились можливості використання комп’ютерних технологій. Наявні господарчі приміщення для функціонування школи : погріб, гараж. Для підвозу дітей із села Смош райдержадміністрацією виділено автобус. Учнями та працівниками школи обробляються шкільні ділянки площею 0,50 га. Вирощені овочі використовуються для здешевлення вартості шкільних обідів. Кожного дня в шкільній їдальні харчуються 140-150 учнів: 1- 4 класи – за рахунок державного бюджету, решта за батьківські кошти.
Щорічно в закладі проводяться поточні ремонти класних кімнат та підсобних приміщень переважно за рахунок спонсорських та батьківських коштів. Загалом, за останні три навчальні роки залучено 21 тис. грн.. позабюджетних коштів, які використано для господарських потреб, ремонту шкільних приміщень.
Стан шкільної та пришкільної території відповідає санітарно- гігієнічним та естетичним вимогам. Для утримання школи в задовільному стані щорічно проводяться поточні ремонти приміщень. оновлюється і удосконалюються стенди, виставки. Навчальні кабінети естетично оформлені, добре озеленені, проводяться роботи по благоустрою шкільного подвір’я.
Санітарно – гігієнічні вимоги до утримання загальноосвітнього навчально – виховного закладу в основному витримуються : природне та штучне освітлення ( за рахунок використання економічних люмінесцентних ламп), повітряно – тепловий режим.
Забезпечення підручниками навчально – виховного процесу становить 95 %, художньою літературою – 77 %, довідковою літературою – 50 %.
Особлива увага й підтримка – дітям –напівсиротам, дітям із малозабезпечених і багатодітних сімей. Учні із багатодітних сімей, які мають статус малозабезпечених та діти - сироти харчуються безкоштовно. Медичний огляд проводиться щорічно, двічі на рік, своєчасно і охоплює на 100 % учнів, педагогічних працівників школи та молодший обслуговуючий персонал. На кожного учня заведений паспорт здоров’я та індивідуальна медична картка. Результати медогляду обговорюються на нарадах при директору та батьківських зборах. Всі працівники школи мають медичні книжки, що відповідають нормативним вимогам.
Концепція розвитку школи розроблена з урахуванням розуміння педагогічних проблем, відбиває конкретні можливості закладу, також чіткі і виважені перспективи.
У школі здійснюється перспективне, річне, місячне та поточне планування. В основу покладено виконання основних положень Концепції та розвитку загально шкільної проблеми. В обраній формі річно